login: hasło: Rejestracja
MARIO KONTRARGUMENT / WYWIAD
1. Minęło jakoś dwa miesiące od wydania twojej płyty producenckiej pt. "Heartful LP", powiedz nam czy jesteś zadowolony z odbioru albumu ?

Premiera tak się opóźniała, że minął raczej lekko ponad miesiąc. Odbiór, tak jak przy każdej poprzedniej płycie, czyli bardzo dobry. Z racji dość wyjątkowej inicjatywy, praktycznie każdy znajomy się zainteresował, sporo z nich zamówiło, żeby pomóc. Premierę chcieliśmy zwieńczyć wycieczką po schroniskach i szpitalach, odwiedzić paru dziennikarzy, ale z przyczyn oczywistych ograniczyliśmy promocję do wyłącznie internetowej. Nie myślałem, że w końcu wyjdzie album składankowy na moich bitach, zwłaszcza w takiej formie i z takimi gośćmi.

2. Na swoim Instagramie napisałeś pod postem z lutego (- "Na obrazku 2 lata pracy, po wielu podejściach i podsumowaniu 10ciu lat pracy muzycznej") co było twoim zdaniem najtrudniejsze w zrealizowaniu tego projektu ?

Najgorszą robotę miał Patras, bo musiał ścigać tych artystów o zwrotki, dobierać ich w pary, dosyłać kolejne paczki bitów. Stary, to jest przejebane. Zapytaj Matka, Oera i innych, którzy robili pościgi za raperami. Ten z tym nie nagra, ten nagra pod koniec jak już będzie 80% albumu gotowego, bo pewnie nie wyjdzie i tak. Ja głównie wysyłałem bity, aż przyszedł moment etapu aranżacji. Ale żeby nie było - też zorganizowałem kilka numerów, realizowałem je wokalnie w chacie i szukałem ekipy do klipów.

3. Z jakiego numeru jesteś najbardziej zadowolony, a w którym byś coś zmienił lub poprawił?

Na FP już pisałem, że prawie cały krążek dla mnie jest całkiem słuchalny i prawie nic nie przewijam. Ale skoro już pytasz o tę negatywną stronę całej sprawy, to nie do końca mi się podoba mój bit w intro, a gdybym miał wyrzucić jakiś numer, to ten z Admą, bo jest w chuj stary.

4. W swojej dyskografii masz parę ciekawych kolaboracji m.in. z Eripe, Klarenzem czy Kazem powiedz z kim najlepiej Ci się współpracowało, a z kim najgorzej? (Nie ma odpowiedzi typu pomidor)

Płyta z Klarenzem była pierwszym projektem realizowanym według nowych założeń, czyli praca w studiu od podstaw. Dogadujemy się na każdej płaszczyźnie, zwłaszcza, jak Marcin nie pisze bzdur w Internecie. Robimy razem fajne bity i zawsze wymyślimy coś pojebanego. Z wszystkich dotychczasowych kolaboracji płytowych, to chyba najbliżej jest do powtórki z rozrywki właśnie pod szyldem Ghettopop. Dla odmiany, z Eriperem fajnie się robiło muzykę przez Internet, bo zawsze wiedziałem czego ten człowiek potrzebuje. Obecnie już prawie tylko robię coś z kimś w studio, a sprzedaż bitów to bardziej sprzedaż stemów, czyli co z tym później się stanie - n1gga ain't care. A jeśli mam powiedzieć z kim najgorzej, to chuj wie. Z kolegami głównie robiłem, to się dogadywaliśmy, ale najbardziej topornie idzie przez Internet z kimś, kto uważa, że wie o czym mówi, a prawda jest zgoła inna. Było mało nieudanych kooperacji i tu nawet nie ma sensu przytaczać jakichś konkretnych nazwisk, bo sam nie pamiętam. Duchowi kiedyś fajny bit zrobiłem, a ten zrobił sam sobie remix i wyszedł chujowszy, ale już dawno się nie mam za złe.

5. Czy masz w najbliższym czasie zaplanowaną współpracę z jakimś artystą? (Płyta / stworzenie bitu)

Założyłem zespół z dziewczyną, nagraliśmy już płytę i teraz szukamy dobrego momentu na zrobienie klipów do singli. Nazywamy się "upho" i to jest priorytet na mój najbliższy czas. Dla jasności tylko powiem, że Poldi Malorie to nie raperka i jest to twór, któremu najbliżej jest do elektropopu. Rapowe płytki z szesnastkami i nieśmiałym przyśpiewywaniem w refrenie już mnie znudziły, gościu.

6. Wydasz jeszcze kiedyś płytę producencką?

To, co może przebić Heartful LP to projekt oparty na jakichś porządnych warunkach ze sponsorem, który to sfinansuje. Projekt z różnymi polskimi (może nie tylko) muzykami, który będzie chwalebnym zakończeniem trylogii muzycznego projektu charytatywnego. Bez pomocy z zewnątrz, nie zamierzam zaczynać nawet, ale czuję, że może to się kiedyś ziścić.

7. aka jest twoja wymarzona kolaboracja ? (Z jakim raperem / producentem)

Jestem gdzieś pomiędzy "już nikt z Polski", a "ktoś fajny zza granicy jest nieosiągalny", więc trudno racjonalnie odpowiedzieć. Wysłałem na Instagramie Andersonowi. Paakowi epkę, którą ze mną nieświadomie zrobił, ale chyba nie sprawdził.

8. Masz zamiar atakować mainstream czy wolisz pozostać w undergroundzie ?

Zespół "upho" jest jak najbardziej zorientowany na główny nurt muzyczny w Polsce i za granicą. Zamierzamy wybrać się w niespotykane dotąd rejony.

9. Jakie jest według Ciebie obecne top3 Polskich producentów i raperów?

To jest chyba najtrudniejsze pytanie, bo bardzo mało sprawdzam. Jak już mnie któryś kolega namówi, to trudno się czymś zajarać. Chyba byłoby nie w porządku, gdybym zaczął się tu wymądrzać co mi się nie podoba, w momencie, gdy niewiele słucham. Ksywkami kolegów też nie będę sypał. Ktoś ostatnio mnie zmusił do słuchania całej nowej płyty Quebo i jeśli to teraz jest najlepsze i warte słuchania, to obudźcie mnie za 10 lat.

10. Co teraz króluje na twoich głośnikach podczas pandemii?

Tutaj to możemy w końcu pogadać. Zajarałem się ostatnio JPEGMAFIA i nadrabiam płyty. Do tego nowy Knxwledge i oswajam się z nowym Childishem Gambino. Ostatnio dużo piszę artykułów, więc w tle jakieś extended versions bitów J Dilli, albo składanki T R A P P I N IN JAPAN. Polecam również bardzo rapera z UK o ksywce Knucks, szanuję też J Hus'a. Wszystko to przeplatam house'owymi secikami lub triphopem, także przekrój jest spory.