login: hasło: Rejestracja
DANE wiadomość
Login rapmen
Typ konta słuchacz
Wiek 31 lat
Miasto Grójec
Województwo mazowieckie
Dołączył 2021-01-12
Widziany 2021-03-01 (76 x)
Fejm 412
AKCJE
Płyty
47 / 0
Mp3
0 / 0
Bity
0
Oceny
229
Komentarze
122
Graffiti / Szkice
0 / 0
Tematy / Posty
1 / 2
Koncerty
0

KOMENTARZE
ZDR - Trzecia część
Kolejna dobra płyta od składu ZDR moim zdaniem super brzmieniowo nawet mamy gości zagranicznych jak Mobb Deep . Kolejne spojrzenie na życie za kratami w aktach zapisane. Mamy też teksty o życiu ulicznym o walce o lepsze jutro. Na pewno pozycja ciekawa jak już nadmieniałem w innych wypowiedziach szczególnie grupa ZDR kładzie nacisk w twórczości swej na teksty mówiące o tym żeby uważać na przypał , żeby nie gadać co gdzie kiedy jak nie sprzedawać jak będą pytać na przesłuchaniu . No od początku można wymienić te kilka tekstów gdzie mówią o tej niesprawiedliwości sądów o tych wyrokach i odsiadce. Na pewno dla niejednego chłopaczyny co to przeżył będzie to płyta dobra jak i dwie poprzednie produkcje od ZDR. Na pewno dla mnie będzie powracane .
ZDR - Nie zapomnij pochodzenia
Dobra grupa może trochę za dużo tekstów mają o tych organach ścigania czy o życiu w środowisku więziennym. No ale tak to dobre brzmienie mocne teksty. Moim zdaniem podejście dobre jak najbardziej czysty uliczny rap. Na pewno jest to grupa która ma dobrą pozycję jak później same dobre grupy uliczne dogrywają się im do albumu. Może niektórym nie spodoba się zbytnie spojrzenie na to żeby uważać na sprzedawczyków czy żeby nie było przypału. No ale grupa na pewno która otwarcie mówi .
ZDR - Życia stara szkoła
Dobra grupa ale za dużo w twórczości Zdr jest tekstów o życiu za kratami o tych co sprzedają i wydają ludzi organom ścigania .Na każdym albumie znajdują się teksty które mówią przeważnie o tym życiu z wyrokiem . Ale mamy też szczere teksty o tym żeby pomagać bratu a brat odpłaci ci tym samym , też o tym żeby iść w bój jak się źle dzieje bratu , o życiu zaa granicą kiedy trzeba zarobić na życie . Na pewno brzmienie dobre jak na prawdziwy rap uliczny twardo. Goście też dobrzy którzy reprezentują rap uliczny dograli się im Non Koneksja czy Hiopotonia . Na innym albumie mają nawet gości z Mobb Depp . No więc grupa ZDR ma poparcie dobre .Dla mnie jak najbardziej dobra nawijka . Tylko za bardzo dużo żyją tym życiem gdzie mamy organy ścigania i życie w aktach zapisane .
Karramba - Vatos locos klan
No więc ten album jest z roku 2001 wtedy powstał został wydany. Może w 2017 była reedycja tego albumu? Co jeszcze jedna z tych płyt gdzie sam Karramba nawet stwierdził że wreszcie się poczuł sobą. Co do kawałków pamiętne pocałuj mnie w tyłek. No i dalej Dzieci gorszego Boga dla mnie też klasyk, co jeszcze Czarna lista bardziej kawałek dla wrogów przeznaczony. Co mamy jeszcze Nowy Jork płonie to było o zamachu z 11 września. Co do albumu czy jest lepszy od poprzedników no cóż nie mamy Baltazara nie ma już raczej tekstów typu Dr spikee. Bardziej widać te już pójście w inna stronę. Tak jak na początku album nie jest z 2017 roku .
Karramba - Dr Spikee
Dobre ale znowu kilka kawałków które są niepotrzebne. No ale cóż jak tam Karramba chciał trochę rozrywki dać i trochę bardziej na poważnie. Mamy takie kawałki jak Poczój mój ból czy Nie możesz się bać to dla mnie faworyt. Co dalej no po co te jakieś kawałki typu Marchewkowe pole albo Erni czy Berni albo Jestem nietoperek? Na pewno za serce chwyta kawałek poświęcony mamie Karramby wróć. Na pewno też znowu źle że tytuł albumu to kawałek który nie jest w nim nic mądrego zawarte. Ale i tak lubię te teksty. Szczerość u Karramby była jednym z najlepszych.
Karramba - Karramba oszalał !!?
Dopiero tutaj jest mniej mixów kawałów które już były. Na Karramba oszalał mamy kilka dobrych kawałków A gdzie była policja? Taki jest świat, I wonna die co to za świat. Co jeszcze znowu kolejny niepotrzebny kawałek jak Karramba oszalał znowu wzmianka o Baltazarze. Do tego drugs story no to ciągnie się u Karramby ale słusznie. Co do problemu dragów to mocne teksty. City no.1 tam chyba opisuje swoją dzielnicę i życie na niej. Tak więc nadal dobrze szkoda że album promowany był takim głupim kawałkiem dla zabawy.No ale na pewno będzie jeszcze przeze mnie pamiętany.
Karramba - Los Vatos Locos 2 -Hard mixx
Można powiedzieć że chyba znowu kilka kawałków w innej nowej wersji i kilka nowych .Mamy kolejną część Baltazara Gąbki nie wiem po co ten kawałek tutaj potrzebny. Tak serio to więcej tutaj mixów wersji które już były no ale może być dobry kawałek Gazety. Kawałek Gowno o mnie wiesz też jest skierowany do redaktorów którzy nie znają Karramby a piszą bzdury. Co jeszcze Drugs czy to nie była już ta sama wersja co na Bum Bang? Brutalna prawda to jakiś wycinek z wywiadu z Karramba. Co dalej Karramba rap też chyba już to było do tego bardziej rozrywkowe. Mój styl inna wersja no czyli można powiedzieć że Los vatos locos obie części to taki mix tego co było. Z małym dodatkiem.
Karramba - Los Vatos Locos
Tak na 9 kawałków to trzy nowe a reszta to takie remixy inne wersje z albumu Bom Bang .Aids ,Baltazar drugi i Drugs story to były nowe kawałki. Co do treści to znowu głupia piosenka o Baltazarze tego nie wiem po co nagrywać. Za szczere teksty jak najbardziej się należy uznanie bo otwarcie mówił o tym jakie zło jest w braniu narkotyków. Na pewno poruszają te kawałki i mocne brzmienie też daje dobry efekt. Jednak tutaj cóż to tylko taka jakby mini epka.
Karramba - Bom ! Bang !
Przesłuchałem od nowa kilka albumów Karramby żeby móc coś napisać. Tak co do treści dużo od początku swojej twórczości mówił o problemie narkotyków i uzależnienia od nich .Tutaj gdzieś trzy kawałki były temu poświęcone. Na pewno ten temat był jemu nie obcy. Co dalej trochę intymnych tekstów trochę zabawy. Najbardziej pamiętam te jego zamiłowanie do Baltazara Gąbki. Co do albumu na pewno mocno mówi i szczerze. Sam kawałek gdzie mówi o problemie narkomanii jest to mocne przesłanie. Jednak nie wiem po co Kaaramba nagrywał te debilne piosenki typu Baltazara Gąbki? No ale cóż dla mnie to i tak jak już mówi teksty na poważnie to robi to naprawdę otwarcie. Polecam jego twórczość.
Pih - Boisz się alarmów ( Peiha solo album cz.1)
Dobra płyta Piha .Dopiero się tutaj rozkręca i już mamy kilka mocnych tekstów. Nie ma tutaj owijania w bawełnę. Dobry przekaz czasami aż Pihu przechodzi sam siebie. Mocne wyszukane teksty ostre cięte. Tutaj nie ma prawie w ogóle kiepskich momentów. Pih rzuca nam teksty które nie rozczarują. Co do kawałków mnie się podobają: Nic co ludzkie, Waga słowa, Zabijamy się dla cyfry ,2 historie, To tylko skit. Polecam na pewno będzie to płyta którą się nie raz puści w odtwarzaczu.
Firma - Z dedykacją dla ulicy
Brakowało więc dodaje bo to pierwsza produkcja legalna od Firmy. Dobry album kilka dobrych piosenek i tych przeciętnych. Na pewno dobry przekaz ludzi ulicy nie ma tutaj nic co można się doczepić. Dla mnie dobre kawałki były: Los, Awantury, Brat,Słowo na ulicy, Spójrz na te twarze. Na pewno warto sprawdzić. Jak najbardziej do tej pory powracam zawsze.
Killaz Group - Prawdziwość dla gry
Sam nie wiem czy ta produkcja to legal czy nielegal bo na jednym pisze że to było wydawnictwo nielegal. No ale spotkałem się że wydano ten materiał na kasecie. Jeśli został wydany i jest też jakaś wytwórnia to może Killaz Group jakoś to rozpowszechnili? Dla mnie dobra produkcja nawet momentami lepsza od Nokaut. Mocne teksty opisujące życie na ulicy. Gural nawet tutaj mówi o szarej rzeczywistości i to tak że przedstawiają ten obraz jak najbardziej realnie. Tutaj mamy brak miłego łagodnego tonu. Prawdziwość dla gry to album gdzie mamy też trochę już próbek zabawy słowem Gurala. Dla mnie najlepsze teksty były: System 2 Białasy znają plan , Lecz czy tak miało być ?, Ulica,Panie policjancie, Blaoew! .Co mogę powiedzieć to może to było wydane tylko jako materiał na kasetach? Nie wiem czy były to też płyty. Na pewno jednak ten materiał jest jednym z lepszych od Killaz Group.
VA - Styl reprezentacji pierwszej ligi
Kolejna dobra produkcja więc dodałem bo to klasyk.Kilka dobrych piosenek na pewno jest. Dobre bity mieszanka że mamy trochę rozrywki tutaj kawałki Tede i Juchasa. Mamy też rap bardziej uliczny i taki z przekazem dający do myślenia. Na pewno tutaj warto polecić kawałek: Fu - Niefartpech,Sokół- A z resztą, Deus - Bestia, DjMario- To jest czy Gano -Proste. Jeszcze Pono- bez odwrotu .No i mamy album gdzie na pewno się będzie powracać.
VA - HipHopowy raport z osiedla 2000
Dobra składanka więc dodaje bo dla mnie klasyk. Na pewno jest kilka kawałków które są dobre. Co do albumu płyta chyba o wszystkim i różne teksty są w niej zawarte. Jest tam mieszanka trochę rozrywki trochę rapu ulicznego z przekazem. Mamy tutaj kilka grup które wtedy były ważne na scenie. Dla mnie dobre kawałki były Niewłaściwa postawa -Psr Komitywa, Potrafisz wziąć swoje - Kloszard, Granica między rzeczywistością a fikcja -Projekt Hamas & Pęku.Dobry też kawałek dali Płomień 81 - Takie czasy czy Intoksynator-rób swoje. Polecam wszystkim na pewno miło się słucha stare dobre czasy.
Wsz/Cne - Jeszcze raz
Dodaje bo może komuś się ich duet podobał. Co do albumu no cóż tutaj jest postęp. Jak na drugą produkcję od Wujka i Człowieka nowej ery mamy już poprawę jakości. No aż mnie nawet zaskoczył ten album. Po miernej 1 płycie postarali się zrobić album gdzie da się już to wytrzymać. Dla mnie bardziej nawet można przy tym dotrwać do końca .No ale nadal Wujek jest taki że raz jakby robił sobie kpiny myśląc że to jest dobre, a raz nawet robi kawałek gdzie to jest przyjemne. Cóż dla mnie ten duet pozostawia wiele do życzenia i mieszane odczucia.
Wsz /Cne - Te-rap-ja
Dodałem chociaż dla mnie ten album to katastrofa i strasznie się męczy człowiek jak to słucha. No ale każdy ma inne gusta inne podejście.Są ludzie co lubią Wujka i Człowieka nowej ery. Dla mnie Te-rap-ja to jest album który najgorzej oceniam bo to po prostu jest no tego nie da się ocenić lepiej. Nigdy nie słyszałem płyty gdzie raper jak nawija to mam ochotę to rozbić. No tutaj każdy tekst może i jest przyjemny może są nawet w miarę bity które są przyjemne. No ale nawijka Wujka to jest koszmar dla uszu. Matko drugi jeszcze pan Cne co też odwala taką maniane że się słucha z politowaniem. No cóż może ktoś tam pamięta ten duet jako ich ulubiony dla mnie Cne i Wsz to najgorsza para raperów jakich mieliśmy.
Kropka nad i - Między Bogiem a prawdą
Dodaje świetną płytę moim zdaniem bardzo dobry materiał.Dobre teksty o naszej rzeczywistości o życiu ogólnie. Do tego bity jak najbardziej pasują mnie. Płyta Kropka nad i to szczery przekaz , prawdziwy obraz ulicy. Na pewno to album nastawiony na fanów rapu ulicznego. Co do gości też świetnie nawijają. Dla mnie dobre kawałki były: Egzekucja, Zagrożenie dla społeczeństwa ,Nie bądź,Czyja wina? , Znasz li ten kraj ? . Wiadomo że potem grupa ta zmieniła nazwę i ekipa chyba też się jakoś rozleciała na pewno nowa ekipa tych z Kropkanadi to Zptu.
GRZ - Samuraj
Dodaje bo to świetna płyta i dobrze zrobiona.Grz tutaj pokazał wielką klasę wgniata w fotel aż jak się rozkręca na bitach. To album który na pewno jest niedoceniany a gościu tak nawija że bije na głowę wiele produkcji nowych. Kilka miałem tam ulubionych kawałków jak : Ból z fu ,Prawda lojalność, Co byś zrobił, Tak to ja ,Tylko człowiek moim zdaniem szkoda że skończył na tym jednym .
TBS - Powrót żywych trupów
Dodaje bo to moim zdaniem świetna produkcja od Faziego z Nas.Dobry materiał chyba najlepsza jego solówka. Jak dla mnie mocno pada na psychikę podkłady też dopracowane. Teksty mocne na pewno dają do myślenia ale trzeba dobrze podejść do tego materiału. Nie jest to produkcja na jeden raz. Dla mnie to Fazi tutaj przeszedł sam siebie. Chyba nie ma dalej aż tak mocnego stylu nie idzie tak na bicie że aż wbija to w fotel. Na tym albumie jest świetny. Nie ma co polecać który kawałek lepszy bo tutaj cały materiał to dobra dawka mocnego rapu.
B.Z.I.K. - Walenie w basenie
Dobra kaseta to była ta nawijka tego co tam rapował jeśli można to tak nazwać. No album kwalifikuje się do rapu chociaż ten co tam gada jakie to było męczące dla niego nie dla słuchacza.Chłopaczyna jakby mówił wiersz albo tak ledwo wypowiadał słowa jakby był po długim biegu maratonie. No cóż można uznać że materiał jak na rok 1992 dobry.Co tam Liroy jak oni pokazali też dobry materiał. Może to była taka próba nie wiem czy ten co tam mówił te teksty nawet chciał być spostrzegany jako raper.Polecam tym co nie znają tej produkcji .
The Young Gang And Brooklyn - Banda osiedlowa
Kaseta jaka nagrali dzieci jeden z tych dzieciaków to był brat Karramby. Co jeszcze Karramba wspierał nagranie materiału.Nie wiem ile tam mieli 11 lat może te dzieciaki. No ale materiał dobry chociaż wiadomo teksty są dziecinne no takie pod wiek tych chłopców. Nie są to teksty jakieś które można porównywać z dorosłymi ale warto sprawdzić. Dla mnie przyjemny materiał. Jest kawałek o bereciku na głowie jest nawet o pogodzie za oknem. Co jeszcze nawet jest próba bardziej dojrzała gdzie mamy kawałek Zło i pieniądze. Niezłe też jest Banda osiedlowa. Cóż myślę że warto sprawdzić ten materiał jak na tamte lata nawet dobra nawijka.
Salem - Skate
Dodaje bo każdy myśli że początki rapu w Polsce to tylko album Liroya.A tutaj Salem kaseta była już w 1993. Co do materiału nagrywali go młodzi chłopcy . Teksty no cóż ujdą nie są może jakieś wielce dojrzałe bo to byli może 15 albo 16 latkowie. Ale nawet są dostępne ich bodajże dwa teledyski do kawałka Niedziela i Skate. Nie są one może dobrze nagrane bo wiadomo to były początki. Co do kasety moim zdaniem Salem to dobra produkcja gdzie mamy kilka starych dobrych piosenek. Raczej nie jest to kaseta która jest może przemyślana ale tutaj chodzi o wiek tych co nagrywki robili. Dla mnie to warto sprawdzić bo to być może zapomniana produkcja.
Kaczor - Sygnatura Akt. BRS 2019
To nie jest płyta Kaczora z Killaz Group .Chodzi o zupełnie innego rapera tylko zbieżność ksywek ta sama . Kaczor z Killaz Group ostatni album jaki nagrał to Ostatni bastion ...
Dudek P56 - My Tape
Podoba się mnie dobry album.Zawsze Dudek robi albumy które są dobre brzmieniowo.Dobry przekaz zawsze dobre brzmienia.Na pewno nie będzie rozczarowania.Dla mnie kolejne wersy które szczerze opisują rzeczywistość.Bardzo dobry styl .Tak na pewno muszę przyznać że Dudek trzyma zawsze poziom na scenie.
DDK 56 RPK - Słowo Dla Ludzi Cz.2: Codzienność
Dobra jak zwykle produkcja od Dudka. Kolejne dobre teksty o życiu dookoła nas ,szczere spojrzenie życia na ulicy. Jak zwykle Dudek robi teksty które na pewno uderzają w słuchacza. Nie jest to album który jest oklepany. Na pewno Dudek nadal trzyma poziom może trochę mniej się mnie podobała cz1 ale tutaj mamy teksty które nie rozczarują.Polecam na pewno będzie to album który będzie długo na głośnikach.
DDK 56 RPK - Od serca
Z albumów jakie słuchałem Dudka to ten był jeden z tych naprawdę mocnych dobrych.Świetne podkłady i dobra nawijka gości. Album który jest dobra pozycją dla fanów rapu ulicznego. Mocne spojrzenie na otoczenie kolejne wersy o tym co otacza nas. Mądre przesłanie na pewno jest to album który stawia Dudka na wysokim szczeblu nowej szkoły.Raper zawsze ma wyszukane bity .Tutaj to większość normalnie miodzio no taka płytę to można słuchać wiele razy.Polecam twórczość Dudka każdy album to dobra dawka ulicznego rapu.
DDK 56 RPK - Prorok 56
Polecam Dudek najlepsze robi płyty obecnie jeden z lepszych raperów z nowej szkoły.Dobre teksty jak zwykle mocne spojrzenie na otoczenie. Szczery przekaz życia na ulicy. Wszystko co otacza nas dookoła, dudek zawsze mówi szczerze.Jeśli chcecie album gdzie mamy dobre brzmienia dobry przekaz który zawsze odzwierciedla rzeczywistość jak najbardziej trzeba sprawdzić Dudka.
DDK 56 RPK - Siedem 7
Każdy album Dudka jest na pewno dobra dawka rapu. Na pewno warto sprawdzić zawsze potrafi zaskoczyć. Kolejne szczere teksty obraz życia ulicy. Zawsze dobre brzmienia. Goście też zawsze dobrze dopasowują się do Dudka. Podoba się mnie jego styl ma dobry talent. Polecam sprawdziłem z jego twórczości 8 płyt zawsze jest dobry. Na pewno jeden z lepszych obecnie raperów .
NON Koneksja - Tylko dla prawdziwych
Jak najbardziej szczera płyta dobre teksty. Warstwa muzyczna jak najbardziej trzyma poziom.Dobre spojrzenie na rzeczywistość. Jest to opowieść na różne tematy. Na pewno jak na ostatni album grupy nie ma tam rozczarowania. Jak słuchałem to kilka razy były naprawdę solidne rymy. Dla mnie to płyta która warto sprawdzić. Jak ktoś lubi dobre uliczne klimaty to polecam 3 albumy tej grupy. Dla mnie zawsze mają dobre brzmienie jak i przekaz.
NON Koneksja - Persona NON Grata
Dobra płyta jak najbardziej warto znać. Dobry przekaz dobre spojrzenie na to co nas otacza.Kolejne życiowe opowieści. Co do warstwy muzycznej na pewno dobrze wszystko się składa. Nie ma tutaj tak że coś jest słabe. Grupa Non Koneksja to rap na pewno otwarty na życie osiedli ale i na to co dzieje się w państwie tego też tam się podjęli .Goście dobrze się spisali jak dla mnie dają radę. Polecam wszystkie 3 albumy tej grupy warto sprawdzić.
NON Koneksja - Explozja
Jak dla mnie dobra płyta szczera i dobre teksty.Dobre jest to że u Non Koneksja jest większość kawałków na różne tematy. Nie mamy tak że każdy o tym samym jest prawie. Dla mnie jak najbardziej odpowiada ich styl. Dobre podkłady też dobrze dopasowali się goście. Klimat jak to na rap dla ulicy blokowisk .Kolejna dawka życia osiedli i uliczne zasady . Na pewno 3 albumy grupy mogę polecić dla tych co lubią szczery przekaz i otwartość na różne tematy życiowe. Tutaj mamy wszystko po trochu. Na pewno będę powracał .
Dixon 37 - Lot na całe życie
Jak najbardziej polecam każdemu kto lubi rap uliczny.Dixon37 to ekipa która daje szczery przekaz. Na razie mam album ten i 2 produkcje ale oba dają jak najbardziej dobry przekaz o naszej rzeczywistości o życiu ogólnie. Bardzo mnie się podoba warto sprawdzić. Ekipa która na pewno dobrze nawija, podkłady też niczego sobie. Goście jak najbardziej dopasowani i mamy przepis na dobry album. Na pewno będzie to grało jeszcze długo u mnie.
Dixon37 - O.Z.N.Z
Spoko album bardzo dobra ekipa. Niedawno się mnie trafiło i na razie 1 i 2 album Dixon37 znam . Ale ekipa jak najbardziej na czasie. Dobre teksty opisujące naszą rzeczywistość. Dobrze dopasowują się goście. Nie wiem który kawałek polecić ale polecam dla fanów ulicznego rapu. Płyta o życiu na osiedlach o tym co otacza nas dookoła. Jak zawsze jest mowa i o przyjaźni i o tych co sprzedali i się zmienili. Jak zwykle mamy też teksty o wiarze w siebie. Na pewno też spojrzenie na to co dzieje się na świecie. Wszystko to prawdziwie opisane. Na pewno będę jeszcze katował te albumy nie raz.
Hipotonia WIWP - Honor twoją amunicją
Trochę łagodnie podeszli do tego albumu chłopaki ale nie znaczy to że nie ma mocnych bitów. Jest też trochę mocnej dawki rapu ulicznego. Jak zawsze mieszanka wybuchowa. Jest nadal o życiu o szarej rzeczywistości o tym co przeżyli . Kolejne kawałki o zasadach życia na ulicy i o tym jak się zachować, na pewno album który nadal trzyma poziom. Ekipa jak najbardziej warta polecenia. Miło się słucha naprawdę Hipotonia to grupa która ostro daje rap który rozwali głośniki. Na razie nie znam jeszcze ich nielegala który był nagrany jako 1 ale 1 i 2 album legalnie wydany polecam jak chcecie mocnej dawki rapu. Na pewno będzie to rap który będzie powracał u mnie na głośniku.
Hipotonia WIWP - Wspólnie i w porozumieniu
Jak najbardziej warto sprawdzić dobry mocny materiał. Płyta miażdży dopiero niedawno się z tą grupa zetknąłem ale album ten wgniata w fotel. Świetna nawijka chłopaków z Hipotonia jak i goście którzy dają dawkę rapu który na pewno długo będzie w pamięci. To pokaz tego że rap jest nadal mocny i ma się dobrze na osiedlu. Teksty z przekazem a bity połowa to mistrzostwo. Tego trzeba było bardzo ładnie.
N
Kaliber 44 - Usłysz Nasze Demo
Dla mnie to ujdzie mimo słabej jakości i tak dobre. Wiadomo że to były domowe produkcje do tego wtedy mieli podobno po 15 lat .Dla mnie perełka że w ogóle jest to dostępne. Brat nie ma już miłości dla mnie potem wiadomo na Księdze tajemniczej było. Co do reszty demo czy tam zachowane kawałki które przetrwały warto znać.
Łona - Nic dziwnego
Kolejny przyjemny album od Łony. Miło się słucha jak dla mnie opowieść o różnych tematach na wesoło z inteligentnym komentarzem. Wszystko to sprawia że Łona znów dał nam różne kawałki gdzie tym razem szedł do pewnej Ani na imprezę i nie mógł dojść, kawałek jest nawet jeden o ojcu Rydzyku, jest kawałek o jednym czorcie który to podwiózł łone, co jeszcze kawałek dla bananowców o pewnym bogactwie. Jest to przyjemna produkcja dobrze do niej powracać. No aż muszę zajrzeć do innych produkcji Łony.
Łona - Koniec żartów
Jedna z tych przyjemniejszych płyt w hiphopie.Opis rzeczywistości w humorystyczny sposób. Wesołe kawałki gdzie łona lata z konewka i podlewa kwiatki, Rozmawia z Bogiem, Jest kawałek o jego starym aucie helmucie, kawałek jak prowadził monolog z sklepową, kawałek o tym jak budził pewną Emilie. Co do stylu miło się słucha.Patrzenie na otoczenie z innej strony na wesoło.Mnie się podoba chociaż znam tylko ten album i 2 produkcje łony.
Donguralesko - Magnum Ignotum preludium
Jedna z płyt Gurala która nieźle zaskakuje mamy oddanie dla poezji literatury, mamy oddanie dla krajobrazu i przyrody. Tutaj wielki krok nastąpił nie mamy już tak tej zabawy słowem. To już inny album gdzie mamy bardziej nawet poetyckiego Gurala. Na albumie mamy odniesienia do powieści. Widać że Gural już być może znudził się rymowaniem o niczym. Teraz nas zabiera na łąki kwieciste i na morza szerokie.Ta płyta dowodzi że artysta może zaskoczyć słuchacza nie raz . Mnie tutaj zaskoczył ale pozytywnie.
Donguralesko - Projekt jeden z życia moment
Kolejna płyta gdzie mamy bardziej zabawę słowem, tak rymy dla rymów. Niezbyt tutaj mamy kawałki które są oddaniem dla piękna przyrody. Bardziej kolejna dawka latania swobodnego po bicie i kolejne nabijanie o tym o tamtym byle było. No cóż tutaj nie ma może już tak porównań jak na Drewnianej małpie ale nadal Gural ten styl podtrzymuje. Widać że nie odchodzi od stylu i nadal robi swoje.
Donguralesko - Zaklinacz deszczu
Trochę zabawa słowem ale już to jest inny styl.Tym razem Gural serwuje nam także pokaz fascynacji przyrodą to co nas otacza dookoła. Tym razem mamy też trochę oddania dla otoczenia lasów, łąk, rzek i jezior. Na pewno trochę tego dał nam jednak nadal mamy swobodny styl jak to u Gurala. Kolejne kawałki gdzie mamy kilka zabaw rymem. Jednak widzimy już zmianę w stylu która dodaje uroku płycie.
Donguralesko - El Polako
Kolejna zabawa słowami tak klejenie rymów dla samego klejenia. Znów mamy dawkę tego w czym Gural się odnajduje. Może coś jest i z przesłaniem ale głównie to album kolejny nastawiony na to by było tak dla rozrywki. Nie ma może co wybierać które kawałki najlepsze bo tutaj wszystko jest na tym samym poziomie. Kto zna Gurala to wie że jego zabawa w sklejanie rymów zawsze daję rezultat.
Donguralesko - Drewnianej małpy rock
Jedna z tych solówek gdzie Gural bawi się składaniem rymów bardziej tak bez kawałków z przesłaniem. Mamy za to kilka kawałków tak o niczym ale Gural pokazuje że nadal umie robić najlepsze porównania w rapie.Dalej klei rymy bawi się nimi swobodnie no i mamy całą płytę. Kto lubi takie rymy gdzie jest luźna płyta tutaj znajdzie coś dla siebie. Nie wiem który kawałek polecić bo cała płyta to takie bazowanie na tym samym. Potem już będzie bardziej inny kierunek obrany.
Peja/WhiteHouse - Książę aka. Slumilioner
To już nie ten Rychu który był na początku.Tutaj już za bardzo jest miękki za bardzo zrobił się z nocnego taki łagodny. Kawałki mnie jakoś tak średnio się podobają. Dla mnie to już inny Rychu bardziej taki przyjemny nie ten co był na Staszica i walczył o lepsze jutro. Tutaj już tylko może jeden kawałek mnie się podobał. Daje 7 czemu no cóż bo wiadomo że już inny Rychu że dojrzał że już zmienił się i bardziej wydoroślał że już nie będzie tym co kiedyś. Wiadomo że już trzeba jako słuchacz zaakceptować tego Rycha gdzie łagodnie płynie na bicie. No cóż płyta może być tekstowo ale gdzie ten Rychu co miał teksty które się pamięta?
Borixon - Hardcorowa Komercja - Nic Naprawdę
Bardziej baunsowy styl o klubach, paleniu hajsu, drinki panny w klubie kręcą pupami.Do tego drogie fury i baseny no tak fantazja poniosła kogoś na pewno xd Co dalej na pewno album taka odskocznia od ulicznych produkcji. Nawet mnie się podoba fajnie się to udało Borixonowi. Kawałki:Improwizacje, Kręć pupa, Syn cinkciarza z Memphis solo,Platynowy sombrero moim zdaniem najlepiej wpadają w ucho. Ehh że to było tylko tak na niby.
Liroy - Bestseller
Ta płyta to już tutaj Liroy pojechał za bardzo. Może jest coś tam z przesłaniem ale bardziej tutaj rzuca przekleństwa na prawo i lewo. Do tego bardziej skupia się na swoim stylu.Jeden tekst o czynnościach miłosnych to już w ogóle tak prymitywne że no można było to pominąć. No cóż dwa kawałki gdzie trochę pojechał mocno. Hello czy ty czujesz to bardziej odbiega od klimatu. Ogółem to już nie ten liroy co na L albo bafangoo cz2.
Pih, Chady - O nas dla was
Dla mnie ekstra chociaż trochę takie smutne bity czasami przygnębiające wręcz.Ale całość od Piha i Chady była świetna. Goście też na płycie pokazali klasę ekstra dali popis. Dla mnie jedyna chyba płyta z Chada jaką mam i znam. Jakoś tutaj wydawał się bardziej opanowany spokojny. Dla mnie dobre były kawałki:Zobacz na podwórko, Z krwi i kości, Nie płacz, Ktoś wierzy w Boga ktoś wierzy w diabła, Odbierz to do ciebie. Prawdziwa dawka mocnego rapu od dwóch mocnych mc. Perełka dla fanów Chady którego już nie ma z nami :(
Pih - Krew, pot i łzy
Pierwsza mocna dawka rapu od Piha gdzie jedzie ostro i nie jest to owijanie w bawełnę. Mocne wersy które są nie dla każdego. Kto chce dostać solidnego kopa to ten album pokaże że Pih nieprzebiera w słowach. To wersy które mają uderzać w słuchacza. Goście jak najbardziej wpasowali się w klimat albumu Piha. Dla mnie spoko kawałki były:Chłopiec, Hawajskie koszule 2,Wariat, Sos serce okaż suce, O czym marzą dziewczyny. No Pihu dał album gdzie niejeden będzie zniesmaczony tym ale to dla takich co wytrzymają te mocne wersy .
WACO - Świeży materiał
Dobra produkcja a tak to składanka na której mamy kilka dobrych kawałków. Dla mnie na pewno pozycja którą słucham do dziś. Legendarne składy jak świetny kawałek Zipery-W imię czego czy też WWO - Tak to wygląda czy też kawałek Grafitti-Deluks czy Wskaż co chcesz -Incydent. Tak to reszta ujdzie też. Na pewno warto sprawdzić.
DJ 600V - Wkurwione Bity
Nieźle jest dużo tutaj osób które są mniej znane nie wybili się na scenie nie zapisali. Dla mnie dobra pozycja jak najbardziej. Trzeba sprawdzić jest kilka dobrych kawałków które do tej pory się powraca. Mnie się podobały:Grz-Co dalej, Błędy - łyskacz, Gadają-Rosa,Gano, Decybel-Tam gdzie słowa, Szczera prawda, Druga strona-Kowal. Dobra produkcja dla tych co chcą poznać początki rapu w Polsce.
DJ 600V - Szejsetkilovolt
Z składanek Volta ta chyba najbardziej się mnie podoba jest dla mnie nr1. Co do kawałków jak zwykle nieśmiertelne które do tej pory się powraca i wspaniałe bity. Cały album to mocna dawka rapu. Dla mnie większość płyty to miód na uszy. Kawałki:Na dachu bloku ,Bitwa, Nie jestem ku...biznesmenem, Byłem tam,Agresja, Konfrontacje99,Nasz kamuflaż to były ekstra czasy. Od tego się zaczynało pamiętam do dziś.
DJ 600V - Produkcja Hip-Hop
Dla mnie też klasyk świetna płyta która warto znać. Początki rapu pierwsze grupy i ich pierwsze kroki.Kilka dobrych kawałków które do tej pory się ma na głośniku. Mnie podobają się: Operacja prawda, Pamiętaj o melanżu, Wschodnia teoria, Pierwszy krok na nowej drodze, Letnia miłość, Ja się wcale nie chwalę. Tak więc każdy kto zaczyna przygodę z rapem na pewno bym polecił te składanki.
Bez Cenzury - Klasyk
Nawet niezła płyta chociaż to już nowe klimaty są widoczne. Tam jest kilka kawałków które ujdą nawet.Chociaż nie jest to zaraz album który może być rarytasem. Na pewno zapamiętać można z niego 11 minutowy kawałek gdzie mamy kilka osób z Warszawy .Reprezentuję siebie to się odbija na pewno i co jeszcze mnie się podoba Nie idę sam,Przesiąknięci dźwiękiem czy Rusz tyłkiem. Tak to płyta dalej jest taka sobie.
Siedem Łez - Wielki Sen
Dobry album jest kilka dobrych kawałków z przesłaniem. Na pewno lepsza płyta od drugiej produkcji Siedem Łez. Tutaj są lepsze bity dobra nawijka. Trzyma poziom warto znać. Co do kawałków mnie podobają się: Grząski grunt, Kłótnia, Fakty,Dlaczego płyną łzy, Siedem Łez. Dobre czasy moim zdaniem album mało znany ale na pewno przyjemnie się słucha.
Fu - Futurum
Kolejna produkcja dobra od Fu która jeszcze jest w miarę dobra. Dobry przekaz kilka tekstów na różne tematy. Goście dają radę a Fu trzyma poziom i ten jego głos ochrypły i szybka nawijka. Dla mnie Futurum to styl jakiego Fu stracił gdzieś na albumie 5. Co do kawałków mnie się podobają:Taki cel, Opanuj strach, Dystans,Anioł stróż, Mój projekt moje życie, Mój aspekt. Takiego Fu lubię nadal się powraca.
Fu - Retrospekcje
Średnio spadł tutaj z formy Fu. Moim zdaniem pierwszy taki album solo gdzie Fu zrobił nagrania takie które nie porywają. Może z góra trzy kawałki na 21 jest niezłe. No cóż to już nie ten poziom co Nocc czy Futurum. Jeszcze na Krew i dusza trzymał poziom jakiś. No a tutaj 5 solo to już niska płyta którą nie za bardzo powracam do tego. To samo jako tako jest z 6 albumem. No cóż każdy ma lepsze i słabsze momenty.
Fu - Wrodzony Instynkt
Nawet dobry album taka ostatnia z tych solowych które jeszcze mnie się podobały z Fu.Kilka dobrych kawałków goście też dają radę. Od 5 albumu Fu spadł z formy gdzieś na 7 solówce było nieźle i trochę forma wróciła. Co do 3 solówki takiego Fu lubię. Co do kawałków mnie się podobają:Twój problem, Nie mów mi, Moja nienawiść, Skazani na życie, Mikrofon. No reszta taka nawet ujdzie. Jeszcze Raptowne realia mogą być też.
HST - Masy Ludu. Na Językach
Takie sobie dla mnie średnia płyta nic specjalnego. Nie że nie lubię śląskiego stylu ale do mnie ten album nie przemawia.Mam jakoś po nim mieszane uczucia. Ani to nie porywa że się słucha i wpada w ucho.Może były tam z 4 kawałki które nawet mnie się podobały ale tak to średnio. Podkład też ujdzie chociaż to nie moje klimaty ;(
Banita - Droga Do Gwiazd
To jest świetny materiał na pewno nie gorsze od Kalibra Księgi tajemniczej czy 3xKlan. Moim zdaniem dobre są bity aż ciary przechodzą. No teskty niektóre to aż by można było codziennie słuchać i się nie nudzi. Ekstra materiał aż szkoda że wydali tylko jedna płyte. Co do kawałków najlepsze były:Życie i śmierć, Siedem bram piekieł, Jeszcze jeden raz ,Klatka ,Twój i mój strach.Taka płyta a ja gdzieś 3 lata temu to odkryłem dopiero że Rrrx taką perełkę wydało.
Slums Attack - Slums Attack
Za bardzo zalatuje Usa takie Nowojorskie klimaty gangsta.Chyba za bardzo Peja i Iceman chcieli oddać klimat Brooklynu czy Detroit gdzie jest przemoc, agresja, nienawiść, gdzie mamy dużo brutalności do otoczenia. No cóż album niezły nie powiem że nie jest to produkcja obok której można przejść obojętnie. To pierwsze wydawnictwo od Peji który tutaj jeszcze za bardzo żył chyba gangami Usa. Ale jak najbardziej można powracać do tej produkcji . Mnie się podobały kawałki:Staszica story, Od idylii do nieszczęścia, Bronx, Z pamiętnika ulicznika, 997 też nieźle pojechali tam po całości. No ale aż strach jak by to było może i na poważnie. Oby to było tylko że inspiracją były grupy z Usa.
K.A.S.T.A - Kastaniety
Lepsze już od 2 albumu ale też niepotrzebne wstawki jak te kawałki po angielsku. Dla mnie więcej tutaj już Wallego.Co do kawałków bardziej mamy trochę szczerych życiowych tekstów. Jest też odskocznia i mamy gościnnie Gurala. Co do kawałków mnie się podobają:Czas ,Bez ściemy, Klimaty, Pisze nocami, Hera. Co do połowy to nawet mnie to mogło być w ogóle nie zamieszczane. Album by nie stracił na tym jakby był jeden.
K.A.S.T.A - Kastatomy
Tak nawet ujdzie całość dopełnia Gural gdzie bardziej mamy zabawę słowem.No cóż mniej mnie tutaj Wallego. Te wstawki gdzie mamy kawałki po angielsku sam nie wiem czy potrzebne albo te jakieś dodatki djKuto. No co do tekstów niby jest dobrze chociaż mało przesłania. Bardziej takie teksty trochę pod Gurala.Jedynie sępy zapada w pamięć. Chociaż Gural ładnie idzie po bicie kawałek Monolog czy Wyniki. No druga płyta to nawet nie ma czego komentować.
Juras/Wigor - Wysokie loty
Dobre ale w połowie nie że zaraz każdy kawałek powala.Jednak projekt Jurasa Wsp i Wigora Morwa to dobry styl i treść jak najbardziej na czasie.Kawałki nie ma do czego się doczepić dali nam album dopracowany.Moim zdaniem bity też dobrze dopasowane. Mnie podobały się kawałki:Zabijamy ciszę, List do Pana Boga, Bilet w jedną stronę, Poza konkurencją i Dzień żywych trupów. Reszta taka sobie ale nie męczy.
Onar i O$ka - Superelaks
Album tak to tekstowo dobry .Co do stylu Onara jeszcze niespodziewany.Często to nie było tak że powala na kolana. Mimo to Onar zrobił szczerą płytę. Bity też są niezłe i jak najbardziej trzyma poziom. Co do niektórych kawałków to czasem męczy nawijka Onara. Nie zawsze to jest tak że dobrze się wpasował w bit. Co do kawałków dla mnie dobre były:Fatum,Koszmar powraca,Wszystko ma swój koniec, Najtrudniej. Onar na pewno teraz bardziej się rozkręcił jest bardziej stanowczy w tym co robi, bardziej poszedł na przód. Tutaj dopiero stawia małą poprzeczkę.
Slums Attack - I nie zmienia się nic
Już lepiej od Całkiem nowe oblicze ale coś nadal trochę brakuje. Co do treści dobra solidna dawka rapu na pewno nie gorsze od Na legalu. Dobre tutaj są rymy od Luty którzy dobrze dopasowali się do Rycha. Na pewno album szczery.Dla mnie dobre kawałki:I nie zmienia się nic, Zawsze odbić się od dna trzeba radę dać, Dotknij gdzie chcesz , Widziały swoje, Kto?! , Pojawiam się i znikam remix wersja lepsza. Co więcej na pewno Rychu tutaj bardziej poprawił się.
Slums Attack - Całkiem nowe oblicze
Płyta średnia trochę już słabsza od dwóch poprzedników. Moim zdaniem teksty dobre jak najbardziej na czasie. Ale trochę męczy ta nawijka Rycha. Chociaż nawet niektóre bity dobre. Co do kawałków mnie tutaj podobały się:Postawy, Kontrowersja, Taka dolinę, Żyje tym co mam,Coś niedokończone. Tak to jako tako nadrabia Luta no i brak tej mocnej dawki.
Slums Attack - Zwykła codzienność
Bardzo dobry album dla mnie mocne teksty dające do myślenia. No i to ma być gorsze od na legalu? Płyta mistrzostwo. Prawda szczera do bólu. Moim zdaniem mnie podobały się kawałki:Czas przemija, Zwykła codzienność, Mordercy,Trudny dzieciak, Robić się nie chce tylko szpanować. Ekstra były to czasy ten Rychu który był jeszcze mocny i bardziej agresywnie podchodził do rzeczywistości. Dla mnie brakuje teraz mnie tej ostrości u Peji.
Donguralesko - Totem leśnych ludzi
Zabawa słowem, widać już po mału jak Gural idzie w stronę opisywania tak że przyrody i krajobrazu.Nadal rymy dla rymów to takie oklejanie wersów żeby było że jadę na bicie. Co do albumu nawet kilka tekstów wpada w ucho.Gural jedyny co piękno umie otaczającego świata na tracki wrzucić.
Peja/Slums Attack - Na legalu?
Najlepsza płyta Slums Attack ale czy inne mieli gorsze? Może promocja płyty w mediach była dobra bo puszczano wszędzie teledyski typu Głucha noc czy Jest jedna rzecz. Co do płyty na pewno dobre teksty i goście też świetnie się odbili na tym albumie. Jak dla mnie klasyk z którym się zaczęło przygodę z rapem. Ile się tego słuchało przez lata non stop.No to płyta dzięki której poznałem Slums Attack że w ogóle jest taka grupa.
Dudek P56 - Kocham Życie
Dla mnie Dudek Rpk to jeden z lepszych raperów obecnie nowej szkoły. Album jak najbardziej dopracowany małe krótkie teksty ale dużo dobrych spostrzeżeń na temat życia. Co dalej warstwa muzyczna tutaj zawsze Dudek jest na przodzie. Płyta na pewno z tego nowego stylu ale jak najbardziej szczera. Potrafi zaskoczyć słuchacza.
Zip Skład - Chleb powszedni
Klasyk jakich mało. Dobra płyta szczery przekaz dużo przemyśleń. Długie kawałki bo i dużo osób się udziela. Każdy tam na pewno starał się oddać jak najlepiej rzeczywistość. Dla mnie płyta jakich brakuje teraz.Tak powinno robić się rap .Mnie podobają się kawałki:Tragikomedia, Śródmieście południowe, Rap zajawka, Prawilni, Być sobą.Na pewno wiele ekip może się od Zipów uczyć.
Mor W.A. - Te Słowa Mówią Wszystko
Dobry album i szczere teksty o życiu. Mądre przesłanie do tej pory jak najbardziej na czasie.Powracam do Morwa nadal bo chłopaki robili rap szczery otwarty na naszą rzeczywistość.Co do kawałków mnie się podobają:Poszło po kosztach,Żyć nie umierać, To czego nie chcą, Ironia losu, Qvs, Bsnt.Dobre czasy gdy rap był otwarty na słuchacza.
Molesta Ewenement - Skandal
Mało kawałów z przesłaniem bardziej takie tam a to jaraniu zioła albo o tych co nie mają własnego stylu,a to o tym jak byli zatrzymani przez policjantów, a to o życiu na osiedlu. Moim zdaniem mocne wersy ale szkoda że może góra 3 kawałki z przekazem jak Armagedon, Upadek czy Patrz komu ufasz. Na pewno klasyk który wiele słuchaczy ma w sercach do tej pory.No prawdziwy rap uliczny tylko brać i uczyć się od Molesty.
WWO - Masz i pomyśl
Bardzo dobry album szczere teksty. Płyta dająca do myślenia do tej pory jak najbardziej na czasie. Dużo dobrych spostrzeżeń na temat życia i otoczenia.Dla mnie perełka jakich obecnie brak jest. Dobre kawałki były:Pozorna harmomia, Nie ma załamka, Dwa sumienia, Desiderata, Obejrzyj sobie wiadomości, Polskie realia, Krytyczna sytuacja. No co tutaj mówić dużo mistrzostwo w rapie. Takie płyty powinny być obecnie wydawane.
WWO - Życie na kredycie
No cóż tak to mogło być lepiej. Szybkie teksty i krótkie do tego zrobione tak że na siłę jak by. Ani też nie jest to takie żeby było to z sercem. Jędker bardziej mógł się wysilić bo stać go na więcej. Tutaj mamy album który może dwa góra trzy kawałki są takie że naprawdę godne WWO.Co dalej bardziej mniej tutaj przesłania sam nie wiem co Jędker chciał tutaj przedstawić.Dla mnie Różnica jest czy Afisz dobre kawałki no a tak to ujdzie nie jest źle. Ale bardziej szczerych ulicznych tekstów brakuje. No ale dam 7 bo jednak z uwielbienia dla tej grupy.
WWO - Witam was w rzeczywistości
Moim zdaniem ten album połowa gdzie wykazał się Sokół wyszła lepiej.Co do kawałków lepsze brzmienie i lepsze teksty nie zrobione tak na oklepanie. Bardziej się postarano i dobrze goście poradzili sobie. Co do albumu okładki jak i do życie na kredycie mogli sobie darować te panie z agencji. No ten widok nie pasuje nijak do treści obu albumów i psuje tylko wizerunek grupy. Ale na pewno płyta super mnie podobają się kawałki:Jestem normalny, Smak chwili, Kochać życie, Zen, Nie muszę być geniuszem. Moim zdaniem tego dopracowania tekstów brakuje u Jędkera na jego płycie.
WWO - We własnej osobie
Kolejna dobra płyta szczera z dobrym przekazem.Dla mnie klasyk do którego się powraca latami.Teksty do tej pory jak najbardziej na czasie.Dobrze wypadający goście którzy dodają uroku dla albumu.Jak najlepsza forma u Sokoła jak i Jędkera. Dla mnie najlepsze z tego albumu kawałki:Interesy,Damy radę, Chcesz być taki, Halabardy, Bezsenne noce, Nowa droga,Sen,Pamiętacie. Jak mnie teraz brakuje takich grup jak WWO to były piękne czasy .
Zipera - Druga strona medalu
Dobra płyta bardziej dopracowana od 1 płyty.Dobre teksty dużo dobrych kawałków.Jak na warstwę muzyczną ładnie się słucha goście zaproszeni też dają radę. Szczere teskty z przesłaniem. Na pewno warto powracać do tej płyty. Najlepsze Kawałki:To o tym że, W konwencji rap, Do roboty, Wróg, Archiwum ideologii, Przeciwności losu.
Płomień 81 - Nasze Dni
Najlepsza płyta Płomienia moim zdaniem.Najbardziej mnie przypadła do gustu jest w składzie Deus i też podtrzymuje poziom.Co dalej dobre teksty o życiu dobra szczera płyta.Goście dali radę ładnie dopasowali się do grupy.Co do kawałków moje ulubione:Kontrast, Ucz się na błędach, Optymista Pesymista, Niose światło 2,Dwulicowi ludzie. Najlepiej się słucha takiego płomienia tutaj zrobili klasyk który do tej pory na głośniku.
Mor W.A. - Dla Słuchaczy
Album kiedy liczył się szczery przekaz i otwartość.Kilka dobrych kawałków o rzeczywistości o życiu ogólnie.Jak dla mnie kolejny świetny album od Morwa. Tutaj mnie podobały się kawałki:Niepokorni, Pod żadnym pozorem, Śmieszne pieniądze, Ciekawe czasy.Taki album zróżnicowany ale na pewno przyjemnie się słucha. Kawałek Dzięki Bogu kto tak teraz szczerze wyraża się w tekstach? Ehh to były czasy.
Peja/Slums Attack - Najlepszą obroną jest atak
Dla mnie dobry album teksty szczere nawet do bólu.Rychu opisuje swoje życie bolesne wspomnienia na pewno dużo w tym otwartości. Mamy też opisy życiowych problemów. Jak zwykle jest trochę o koncertach i życiu jakie miał obecnie. Do tego na pewno mocne wersy kilka naprawdę do tej pory mocno daje pokaz że Rychu jest związany z ulicą. Nie ma tam raczej słabych momentów są to dobre kawałki. Tutaj jak patrzę to Rychu bardzo otworzył się przed słuchaczem jak w :Doskonały przykład 218,Moralny upadek, Wstecz Staszica story 3,Prl Peja rap i ludzie. Ale też mamy trochę o miłości .Na pewno też dobry kawałek był ze sweet noise. Warto sprawdzić dla mnie to mocna dawka dobrego rapu.
Eis - Gdzie Jest Eis?
Dla mnie tak sobie, może być nawet ale nie jest to jakiś rarytas.Na pewno tak to tekstowo ujdzie nawet jest to płyta która ma niezłe rymy. Ale nie jest to album który jakoś powala. Niby Eis ma niezły głos do rapu ale tak jakoś nie powala ten album. Dla mnie nawet może być muzycznie. Podobają się kawałki: Box i kox,Kapitalizm, Polski sen. No cóż jeden album solo mało kawałków ale dla mnie to średnia produkcja.
VA - Hip Hopowy Raport Z Osiedla W Najlepszym Wykonaniu
Dobra składanka jest kilka dobrych kawałków które są z dobrymi bitami. Co tam dużo mówić śmietanka najlepsze co tam udało się zebrać. Dla mnie dobre były kawałki:Molesta Rap gra, Da dope clan-Co robisz co broisz, Morwa-Coś się rozkręca, Zip skład- Nie warto. Same dobre składy jedna z pierwszych takich perełek pierwsze kroki tylu potem ważnych dla rapu naszego grup .
DJ 600V - V6
Wiadomo że Dj600volt dawał nam najlepsze składanki.Zawsze dobrzy raperzy i tacy których być może nie usłyszymy na innych produkcjach i nie wybili się na scenie rapowej. Warto sprawdzić takie numery jak : flm-tak to jest,d.w.a. -tak to robimy, Wsp-konsekwencje, t.problemy -Gracjan, Borixon.Co tutaj dużo mówić najlepsze co można było zebrać i mamy składanke.
Endefis - Być Albo Nie Być
Tak sobie może być chociaż trochę gorzej od 1 albumu.No ale jest kilka kawałków które nawet są niezłe jak: M w 3 o.s.,Pani posłucha, Nas nie uda ci się złamać. Tak to nawet styl podobny do 1 płyty mamy już tutaj 1 z 2 jako nowego członka grupy. Co do gości ujdzie nawet niezłe wersy dali.
Endefis - O Tym, Co Widzisz Na Oczy
Przyjemna płyta bez tego okrucieństwa, agresji, ostrych wersów i mocnego kopa. Można spokojnie opisywać rzeczywistość i Endefis to pokazuje.Dobry album szczery przekaz. Jak dla mnie klasyk .Mnie podobają się kawałki:Każdy chce znać swoją przyszłość, Szczęściu trzeba pomóc, Punkt widzenia, Czy myślimy o śmierci? Dla mnie goście też dobrze wypadają na tle Bartosza i Miexona. Na pewno to nie jest gorsze od tego hardcoru jaki mamy obecnie.
Grammatik - EP+
Jak dla mnie wspaniała płyta. Dobry album tak serio to kawałków tylko tam było 8 każdy to dla mnie rap mistrzowski jak na tamte czasy. Świetne płacze rymami czy Chcwd, Moja historia. Ale też moim zdaniem dobre są bity w Znalazłem schronienie czy Zawsze żywy. To płyta która nie ma słabych momentów sama esencja świeżości.
Fu - N.O.C.C.
Dobra płyta mocne wersy jest opis rzeczywistości szczery przekaz.Pierwszy album Fu to dobra dawka porządnego rapu. Goście też dają radę dobrze wtórują fu. Co do kawałków kilka jest takich gdzie podkłady są naprawdę dobre. Mnie podobały się:Czarna chmura, Fuzja symfonia solo, Czynnik propaganda, Kierunkowy do piekła, Gra szu,Gorzej być nie może, Paradoks. Cały album jest to stary dobry Fu który wtedy jeszcze ostro nawijał.
Mor W.A. - Morwa Drzewo
Grupa z dobrym przesłaniem, mieli dobry przekaz. Ten album nadal się powraca do niego.Było tam kilka kawałków które do tej pory lubię:Zdrowe zmysły, Widzę świat, Pożyjemy zobaczymy,Morwa drzewo. Taka płyta że nadal miło się słucha może nie każdy kawałek wpadł w ucho ale jednak dla mnie klasyk.
Mor W.A. - Morwa Drzewo
Grupa z dobrym przesłaniem, mieli dobry przekaz. Ten album nadal się powraca do niego.Było tam kilka kawałków które do tej pory lubię:Zdrowe zmysły, Widzę świat, Pożyjemy zobaczymy,Morwa drzewo. Taka płyta że nadal miło się słucha może nie każdy kawałek wpadł w ucho ale jednak dla mnie klasyk.
Firma - Nasza Broń To Nasza Pasja
Dla mnie dobra produkcja a i tak wielu powie bo Firma to była grupa co była zła, pokazywali tylko agresję i przemoc albo tylko dla patologii to było. No ale oni byli nie zrozumiani gdyż bardzo jest wyjaśnione czym się kierowali. Uliczny rap bardzo dobry już widać powiew tej nowej szkoły. Jest tam wszystko o życiu na ulicy przyjaźń i jest o oddaniu ojczyźnie i też o naszym rządzie. Jest też wiadomo musi być coś o jaraniu czy nienawiść do organów ścigania. Jest też o tym agresywnym życiu na ulicy. No ale na pewno warto sprawdzić a nie bo to tylko była grupa co Jp zasłynęła. Nie jestem może sam takim ulicznikiem ale płyta do mnie przemawia . Jak najbardziej warto sprawdzić .
JedenSiedem - Wielka Niewiadoma
Dobra płyta jest kilka mądrych kawałków i na pewno dobre podkłady.Początki Piha jego pierwsza produkcja.Chyba najlepsze były kawałki jak dla mnie:Na dachu bloku ,Dla tych którzy się odwrócili, To dla ciebie, Moment,Zabijamy się dla cyfry. Już wtedy Pihu był szczery i moim zdaniem już po mału dawał coś co pokazuje ten świat jaki jest naprawdę. Warto sprawdzić ten materiał.
Grammatik - Światła miasta
Tak świetna płyta przyjemne bity i teksty.Dla mnie spokój jest w niej nie ma tego ostrego stylu.12 tracków które dają piękne wspomnienia. Goście na płycie też dają dobry obraz całości. Mamy coś z przekazem jak Nie ma czasu pomyśleć i Nie ma skróconych dróg. Jest tekst o tym czym dla grupy jest rap czyli Friko. Wspomnienia z dawnych lat w kawałku Pamiętam. No i też kawałek gdzie oddają się wierze że Bóg dopomoże Każdy ma chwilę. Piękna produkcja jak dobrze do tego powrócić.
Pezet/Noon - Muzyka Klasyczna
Dobra płyta jest kilka kawałków które mnie się podobają jak :Rap robię, Ukryty w mieście krzyk, Te same dni te same sny,Zimnafuzja. Raczej tak dalej to mniej dla mnie ekstra.No ale jakiś klasyk to na pewno jest który dobrze zapada w pamięć. Miło się słucha dobrzy goście dopełniają wszystko.
Pezet/Noon - Muzyka Poważna
Na całej płycie Pezet mówi o samym sobie o swoich przeżyciach.Płyta na pewno szczera gdzie raper otwiera się przed nami i rozprawia z samym sobą. Na pewno mamy tutaj kilka kawałków gdzie Pezet próbuje zmienić swoje życie i opowiada o tym jak widzi to co jest obecnie. Co do kawałków chyba większość się mnie podoba dobre bity od Noona i mamy ciekawy album.
Fenomen - Sam na sam
Kolejna dobra produkcja od Fenomenu.Kolejne teksty dające do myślenia z dobrym przesłaniem.Szczerość to przede wszystkim. Jak dla mnie najlepsze kawałki były:Ludzie przeciwko ludziom, Jutro, Pozorna potrzeba,Stówka, Powiedz. Trochę mniej może ulubionych momentów niż na Efekt ale i tak wielkie dzięki że dawali rap który do tej pory ma się w sercu.
Wzgórze Ya-Pa 3 - Stara Szkoła Rapu
Dobra płyta mało kawałków jedynie 6 premierowych. No a reszta remixy 4.Płytka dobra są dwa dobre nawet teksty jak Ludzie czy Wiele historii. Ale dobra też jest pozycja Rap symfonia. No co do 3 pozostałych tak sobie ujdą. Szkoda że ten album nie był szerszy. Jak na pożegnanie z słuchaczem to mogło być coś więcej.
Liroy - Dzień Szaka-La (Bafangoo cz.2)
Co tutaj mamy znowu mieszanka jest trochę kolejnego dissu kawałek Kołysanka dla przyjaciół.Co dalej mamy kawałek Impreza mamy kawałek o codzienności Nie rozumiem dlaczego tak jest ? Jest też zabawa słowem w kawałku Haha czy trochę wspomnień w kawałku Autobiografia. Na pewno też dobry kawałek jest Dzień Szakala.Ogólnie chyba ostatni dobry album Liroya.
Liroy - L
Moim zdaniem album dobry jest różnie jest i coś mądrego jak :Apokalipsa, Daleko zaszło, Chcesz opowiem Ci bajeczke. Jest kolejna część grabarza, kawałek gdzie Liroy rapuje o swoim ojcu Jaki ojciec taki syn. Kolejna dawka rapu rozrywkowego typu Skaczcie do góry jak kangóry.Jak dla mnie album ujdzie i nadal jest nieźle.
Liroy - Bafangoo! Cz.1
Dobra chociaż to taki mini album epka.Co dla mnie to dobry kawałek I co dalej i Twoja córka. Tak to dwa dissy odpowiedź dla Peji i Spawaczy Bafangoo i Liroy był Liroy jest liroy będzie. To taka epka więc nie ma tutaj dużo do oceny ale nawet ten Grabarz wpada w ucho. Chociaż bardziej te kawałki z przesłaniem wolę.
Liroy - Alboom
Czy pierwszy album raperski no cóż były już wcześniej produkcje Salem czy Bzik co też uznaje się za rap. Do tego jeszcze Young Gang czy pierwsze nagrywki Karramby. No ale ok wszyscy mówią że ta płyta to początki rapu w Polsce. Co do treści bardziej mnie przypadło do gustu teksty gdzie był jakiś przekaz.Scyzoryk to taki prymitywny tekst i do tego za bardzo prosty. Co dalej no cóż trochę za dużo tego intymnego podtekstu. No ale dobry tekst Śleboda sen o wolności czy Coraz dalej od rayoo no i Ciemna strona. Tak to jeszcze bardziej durny kawałek Korba .No ale cóż Liroy mieszał wtedy trochę tego trochę tamtego.Jak dla mnie dobra.
Pih - Kino nocne
Dobra płyta nadal daje Pih trochę mocnych wrażeń nam. Jest tak że są teksty gdzie naprawdę psychikę nam nadszarpie i te bardziej przystępne. Dla mnie jak mieszkanka wybuchowa nie ma tutaj złych momentów. Znowu mamy mocne kawałki typu:Kino nocne, Dzień w którym dowiedziałeś się że jesteś martwy, Świadek mimo woli, Sandman te najbardziej mnie zapadły w pamięć. Reszta też daje radę jest nieźle . Jak zawsze Pih daję album który na długo będzie w pamięci.
Pih - Dowód rzeczowy nr 2
Mocne i dobre że aż ryje psychikę. To kolejna płyta która nie jest dla każdego. Są teksty mocne które długo pozostają w pamięci i te bardziej przystępne.No ale jednak mroczna strona płyty nadal robi swoje. Nadal Pihu mocno jedzie nie jest tam chyba nic co można się doczepić. Dla mnie kawał dobrego rapu. Najlepsze kawałki:Fetus in fetu Autoportret, Słowo Boże, Autostradą donikąd, Powrócisz, Hajsy ponad ku...,Wiatr. Dobry ten Pihu że nie daję się nudzić miesza trochę tak żeby było przyjemnie zaraz mamy ostra dawkę ryjąca psychikę.
Pih - Kwiaty zła
Pierwszy mocny album Piha chociaż już krew pot i łzy dawały też mocną dawkę kopa.Co tutaj są kawałki ryjące psychikę Pih nie owija w bawełnę. Daje mocne teksty nie dla każdego.Styl jego sprawia że słuchacz ma tutaj obraz świata który nie każdy może przyjąć. Niektóre wersy pokazują dużo okrucieństwa ludzkiego. Co do Piha zawsze lubił szokować.To nie jest styl prosty to przekaz gdzie nie ma ładnych odzwierciedleń rzeczywistości. Po tym albumie dużo miałem do myślenia. Jak dla mnie świetne były kawałki:Zbrodnie z namiętności zabijamy się dla cyfry 3 ,Rany kłute, Ulice bez jutra, Rosyjska ruletka, Echo uśmiech przez łzy, Czarny kruk złapany w zamkniętym rozdziale życia. Co do jeszcze nawet te bity przygnębiające że aż smutno się robi od samego słuchania ehh Pihu to ma gest ;)
Fenomen - Efekt
Najlepsze czasy jak była grupa Fenomen to był piękny przekaz, dobre teksty o rzeczywistości o życiu ogólnie.To taka płyta gdzie teksty do tej pory są aktualne. Jak bardzo te teksty zapadają w pamięć tyle lat się tego słucha. Dla mnie mistrzostwo goście też dają tej płycie miano klasyka. Kawałki:Obłęd, Szansa, Czas, Fenomenada,Teksty ehh ile to już się przy tym albumie spędziło czasu.
Inespe - Ocean Szarych Bloków
Dobry album wielu się podoba chociaż sam Inespe myśli nawet o swoim stylu że był słaby przeciętny. Dla mnie nie jest tak źle nawet dawał radę. Może nie zawsze to było takie powalające ale materiał dopracowany.Warstwa tekstowa nie zawsze to mnie w tym albumie przypada do gustu.Ale moim zdaniem album niedoceniany.A jest tam co posłuchać i Inespe za bardzo źle ocenił samego siebie. Dla mnie album który miło się słucha do tej pory. Kawałki:Gdybym,Szybko,Raz bliżej raz dalej, Podziemie chyba te najlepiej mnie się spodobały no i jeszcze Kontakty też spoko kawałek.
Grammatik - 3
Jak dla mnie ujdzie może już nie to samo co wcześniej było.Bardziej tutaj teksty o tym co było przez ten czas jak nagrywali album, trochę o ich własnych doznaniach. Ale nie tylko o tym .Co do warstwy muzycznej daje radę jak najbardziej.Które kawałki najlepsze ? : Kondycja ,Od ostatniego spotkania, 3, Dedykowane.
Molesta Ewenement - Ewenement
Bardzo mądre teksty, dużo przesłania.Teksty jak najbardziej na czasie mimo upływu lat.To jest album który do tej pory się słucha. Jak dla mnie każdy tekst ma w sobie coś . Te kawałki:System, Miejskie bagno, Kto jest kto , Dla dzieciaków, Konieczność istnienia, Te chwile... To były prawdziwe teksty.
Molesta Ewenement - Taka Płyta
Dobra płyta jak najbardziej przemyślane teksty.Dlatego lubię Moleste bo mają zawsze teksty które dawały do myślenia były mądrze napisane.Do tej pory słucham.Jak dla mnie dobre były kawałki:Czego chcesz,Zrozum to, Zawsze coś za coś, Jestem jak ,Nic nowego. Takiego rapu brakuje mnie to były piękne czasy.
Pih - Dowód rzeczowy nr 1
Mocna płyta daje ostro na psychikę, teksty mocne aż to pozostaje w pamięci.To jest taka dawka rapu po której wychodzę i świat nie jest już taki kolorowy. Teksty jak najbardziej dopracowane.Ale styl Piha jest nie dla każdego bo ma teksty które nie każdy wytrzyma.No sam trochę miałem ciary jak się słucha. Mistrzostwo a dla mnie kawałki ekstra:Gloria victis, Zgniłych sumień cmentarz ,Weneckie lustro, Puszka pandory, Szatanskie wersety,Brutalna leksyka.
Wzgórze Ya-Pa 3 - Precedens
Dla mnie dobra płyta wcale nie jest taka słaba jak oceniano.Dobre teksty z przesłaniem dobrze też się prezentują goście.Jak najbardziej plus za otwarty przekaz do tej pory na czasie.Mnie akurat podobały się kawałki:Hiphopu pokolenie, Awantura, Zachowaj dystans, To jeszcze nie wszystko. Zawsze powracam do Wzgórza.
Wzgórze Ya-Pa 3 - Trzy
Ekstra klasyk dobre teksty.Trochę przesłania, trochę o rapie samym w sobie , jest i o paniach stojących na drodze, jest o jaraniu zioła i też o tym czym jest miasto dla ekipy wzgórze. Niezapomniane kawałki: Ja mam to co ty z trzyha bit od Czesława Niemena miodzio, Co ważne jest a co ważne nie jest, Haluny, Najstarszy zawód świata, Uważaj o co pytasz, Trzy, Zabić ten hałas. Piękna klasyka piękne czasy.
Wzgórze Ya-Pa 3 - Wzgórze Ya-Pa 3
Dobry materiał, proste może teksty i trochę prymitywne ale jak najbardziej daję to na głośniki do tej pory.Nawet przyznam że warstwa muzyczna ekstra jest a chłopaki dali materiał który do tej pory miło się słucha.Szkoda że to jedyny album gdzie był Radoskór jako jeden z członków zespołu.Kawałki Libacja, Nie można, Wychodki, Wzgórze yapa3 to do tej pory daje czadu;)
Zipera - O.N.F.R.
Stary dobry rap z przesłaniem daje do myślenia.Dobra nawijka dobrze się prezentują też goście.Sam nie wiem kto z trójki się najlepiej prezentuje ale często do Zipery powracam.Dla mnie teksty jak najbardziej na czasie.Dobre kawałki:Wademekum fu solo, Pierwszy stopień zagrożenia, Sztuczna twarz, Tak musi być, Elememt zaskoczenia.
WSP - Wspólnicy
Dobry materiał mocne przesłanie ludzi ulicy.Do tej pory szczere i daje do myślenia.Może razi to że dużo najazdu na organy ścigania nawet jeden kawałek o nich jest, drugi o konfidentach.Do tego obraz życia ulicznego.To trzeba przeżyć żeby to zrozumieć jak tam sami nawijają. Jak dla mnie świetne kawałki :Defekt, Faktem jest, Terra Incognita,Ludzkie istnienie, Psy,Konsekwencje wolę z podkładem z płyty DjVolta V6 lepiej pasuje do kawałka.
Małolat & Ajron - W pogoni za lepszej jakości życiem
Jedna z lepszych płyt w ulicznym rapie.Szczere teksty dobry przekaz.Płyta z dobrymi bitami.Teksty przemyślane goście też dobrze dopełniają płytę.Dla mnie dobre kawałki:Ostatnia szansa,Wkur... się, Rodzice,Sąsiedzi, Przestępcze myśli, Klasyk rap miejski.
Peel Motyff - Sieć
Świetna płyta dobre teksty.Bardziej mnie pasuje Grz nawijka trochę mniej podchodzi Lui. Co do tekstów większość płyty jest dla mnie dobra.Mnie podobały się kawałki: Cisza,Monotonia,Wojownik,Zapadasz w sen,Wku... się, Wolność słowa, Czy pozwolisz, Sieć. Co dalej jeszcze dobry album wydał swój solowy Grz \" Samuraj \".
Pezet - Muzyka Rozrywkowa
Bardzo dobry materiał ostro Pezet pojechał.Jak najbardziej wpada w ucho klubowy styl. Dobre kawałki: Lubię, Nie tylko hit na lato, Pezet jak , Noc i dzień,Sexmisja, Halo...
3-x-Klan - Dom Pełen Drzwi
Jedna z ulubionych płyt.Może nie ten poziom psychorapu co Kaliber44 ale też świetny materiał.Dobra warstwa muzyczna jak i tekstowa.Pierwsze kroki Rahima. Jak dla mnie perełka do tej pory.
Gano - W Samo Sedno
Dużo było nieprzychylnych recenzji co do albumu Gano.Moim zdaniem płyta jest w porządku mnie jak najbardziej odpowiada styl rapera. Kawałki ujdą może być nawet warstwa muzyczna.Można było bardziej dopracować warstwę tekstową.Ale co do głosu Gano jak najbardziej przyjemnie się słucha.
Kaliber 44 - Księga Tajemnicza. Prolog
Najlepsza płyta kalibra 44.Mistrzostwo samo w sobie.Te kawałki do tej pory się pamięta.Psychorap był dobrym krokiem a tutaj zmiana stylu:( .
Abradab - Czerwony Album
Prawie cały album mnie się podobał.Dobre kawałki : Miasto jest nasze,Rapowe ziarno 2 , Piosenka o gownie, Lubię dobre...