HIP-HOP KEMP Before Party - Kraków
Kraków (Klub Rotunda)
2012-04-20 /
20:00 /
35/45 PLN
INFO
Agencja GoodTunes ma przyjemność zaprosić Was na coroczne krakowskie Hip Hop Kemp Beforeparty, na którym tym razem pojawią się wyjątkowi goście - CunninLynguists! Zespół już 20 kwietnia zagra w krakowskiej Rotundzie i wspierany będzie przez reprezentantów Krakowa - Gadabit, Peerzeta oraz Oxona! Po koncertach zapraszamy Was również na afterparty, na którym zagra Pat Patent. Będzie to druga wizyta CunninLynguists w naszym kraju - w zeszłym roku grali oni w ramach Hip Hop Areny w Łodzi - jeżeli wtedy nie udało Wam ich zobaczyć to teraz nie możecie przeoczyć tej okazji!
Podczas koncertu, dzięki uprzejmości Agencji Joytown, będziecie mogli nabyć HHK DVD 2011 oraz bilety na Hip Hop Kemp 2012!
Informacje:
Data: 20.04.2012 (piątek)
Miejsce: CK Rotunda, Oleandry 1, Kraków
Bilety: 35 zł w przedsprzedaży / 45 zł w dniu koncertu. Bilety można nabyć pisząc maila na agencja@goodtunes.pl, wkrótce będą do nabycia na ticketpro.pl, hip-hop.pl oraz stacjonarnie w CK Rotunda w Krakowie. ILOŚĆ BILETÓW W PRZEDSPRZEDAŻY OGRANICZONA!
Sponsor imprezy: Hotel Niebieski w Krakowie - www.niebieski.com.pl POLECAMY!
Patroni medialni koncertu: Radiofonia, Magnes, www.hip-hop.pl, Radio Rewers, www.hiphopkemp.pl, www.mobilizacja.pl, www.diggin.pl, www.popkiller.pl, www.rapsite.eu, www.rapportal.pl, www.slizg.eu, Magazyn Don't Panic, www.break.pl, www.exformers.com, www.supersklep.pl, www.positivi.be.
Gadabit
Krakowska grupa muzyczna, powstała na początku 2007 r. Skład zespołu oparty jest o strukturę zwróconą w swym zamyśle w stronę korzeni muzyki hip-hop, a jej trzon stanowią: Mc (Ind), producent (K-Qui) oraz Quban (freestyle, instrumenty perkusyjne). Jej twórczość łącząca w sobie elementy wspomnianego już hip-hopu, reggae, jazu i innych gatunków muzycznych, opiera się o stylistykę wybiegającą poza wszelkie ramy. Gadabit zagrał do tej pory kilkadziesiąt koncertów, supportując najbardziej znanych polskich artystów i nie tylko. Do najważniejszych osiągnięć zespołu można wszak zaliczyć występ podczas międzynarodowego festiwalu Uprising Reggae Festival w Bratysławie w 2009 r. Na rodzimej scenie Gadabit może także poszczycić się nie lada sukcesami. Również w 2009 roku skład zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim turnieju Reggae Rap Liga, czego efektem był występ przed wielotysięczną publicznością podczas Rap Reggae Festiwalu w Chorzowie. Z kolei w 2010 r. zespół zakwalifikował się do Finału festiwalu FAMA. Dodatkowo, w 2009 i 2010 roku, Gadabit zagrał na krakowskich beforeparty festiwalu Hip Hop Kemp, podczas których został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez zgromadzoną publiczność z całej Polski. Grupa wydała niedawno długogrającą płytę "Gadabit", która jest w sprzedaży w całym kraju. Na płycie pojawili się również goście: Emilia (Bzzzt Sound System), Żoolv (Sponta), Gremlin0 oraz Kita. W lutym 2011 roku pojawił się pierwszy klip do utworu "Uniesienie", w czerwcu nakręcony został teledysk do utworu "Gadadadaj", a we wrześniu pojawił się "Fresh".
Zespół miał okazję supportować takich ludzi jak Tede, Peja, Fokus, donGuralesko, Łona&Webber, Kasta, Trzeci wymiar, Afront, Tewu, Grubson, Rahim, Jahbestin, El Da Sensei, Pezet i wielu innych.
PeeRZeT
Swoje pierwsze kroki na hiphopowej scenie stawiał w 2002 roku w Stalowej Woli nagrywając pierwsze spontaniczne kawałki i supportując mainstream'owych artystów podczas lokalnych koncertów. Po raz pierwszy dał się poznać szerszej publiczności w roku 2004 kiedy to wraz z lubawskim producentem Puzzlem wydał nakładem niezależnej wytwórnii 311 płytę 2razyPe - "Bezczelnie". Osiem lat podziemnej twórczości zaowocowało ponad 150 koncertami w całej Polsce. PeeRZeT ma na koncie występy zarówno jako główny wykonawca, a także jako support przed najbardziej cenionymi artystami z tzw. mainstreamu. Jego dotychczasowa twórczość została uwieczniona na 7 krążkach: czterech LP i trzech mixtape'ach. W 2005 roku przeprowadził się do Krakowa, gdzie obecnie mieszka. Rok później ukazał się jego wspólny projekt z Rasem (1/2 skladu Rasmentalism pod tytułem "O dwóch takich co kradli bity". W międzyczasie nawiązał kontakt z bocheńskim składem NoBoTak (Juhas, Mapet). Chwilę później stał się jego oficjalnym członkiem. W 2008 roku miała miejsce premiera płyty 'Hipocentrum', która została bardzo dobrze przyjęta przez słuchaczy podziemnego rapu. Krążek zyskał miano klasyka podziemia a pierwszy nakład płyty doczekał się również reedycji. W Roku 2009 światło dzienne ujrzała kolejna płyta z udziałem PeeRZeT'a - NoBoTak - 'Kocur w Worku'. W tym samym roku nakładem niezależnej wytwórni StayTrue ukazała się płyta Raca/PeeRZet - 'Vis a Vis'. 1 stycznia 2010 ukazał się mixtape PeeRZeT/Dj NoOne - "Oficjalne Otwarcie Głów", natomiast w grudniu 2010 PeeRZet i Dj NoOne ponownie połączyli siły na mikstejpie zatytułowanym 'Czy ktos mondry jeszcze sooha?'. Obecnie PeeRZet pracuje nad swoim pierwszym legalnym wydawnictwem, które nakładem Aptaun Records ukaże się jeszcze w tym roku...
Oxon
Raper z Krakowa, reprezentant ekipy Hipocentrum, współtwórca obu oficjalnych polskich hymnów festiwalu Hip Hop Kemp w 2007 i 2011 roku. Sceniczny wulkan pozytywnej energii obecny na lokalnej scenie od ponad 8 lat, doświadczenie koncertowe zdobywał rozgrzewając publikę przed koncertami czołówki polskiej sceny hip-hopowej (m.in. DonGuralesko, Dinal, Eldo, Małpa, O.S.T.R, Pyskaty, Rasmentalism, W.E.N.A., Te-Tris, Ten Typ Mes, VNM, Zeus). Krakowskiej publiczności znany jest również jako prowadzący koncertów i bitew freestyle'owych. Jego oficjalnym podziemnym debiutem jest wydana 25 czerwca 2011 roku płyta "Z tym będzie Ci jeszcze łatwiej". Funkowy i optymistyczny koncept album poruszający niespotykaną do tej pory w polskim rapie tematykę rozwoju osobistego dostępny jest do bezpłatnego pobrania i odsłuchu na stronie www.OKaOxon.pl. W 2012 ukażą się kolejne projekty rapera oraz wiele gościnnych występów na płytach ciekawych artystów z całej Polski.